среда, 1 апреля 2020 г.

Підсумкова контрольна робота з геометрії. 11 клас


1.⁰     Основою прямої призми є паралелограм, сторони якого дорівнюють 4 см і 6 см, а кут між ними 60⁰.Діагональ бічної грані, що містить меншу сторону основи, утворює з площиною основи кут 30⁰.Знайдіть площу повної поверхні призми.

2.⁰     Висота циліндра дорівнює 5⎷3, а діагональ осьового перерізу утворює з площиною основи кут 30⁰. Знайдіть об'єм циліндра.

3.      Сторона основи правильної трикутної піраміди дорівнює 𝚊, а бічна грань утворює з площиною основи кут 𝛂. Знайдіть об'єм піраміди.

4.     Дано точки А(1; V3; 3), В(1; 0; 2), С(-1; -1; 3), D(-1; 0; 3). Знайти кут між векторами АВ і СD.

5.     Рівнобедрений трикутник, бічна сторона якого дорівнює b, а кут при основі дорівнює 𝛃, обертається навколо прямої, що містить його основу. Знайдіть площу поверхні тіла обертання.


четверг, 19 марта 2020 г.

Презентація до уроку в 5 класі " Десяткові дроби. Розв'язування вправ і задач"

Презентація до уроку алгебри в 7 класі "Визначні місця України

Конспект уроку з алгебри у 7класі "Розв'язування систем лінійних рівнянь з двома змінними"

Опис досвіду

урок математики 6 клас


Урок з математики у 6 класі
Тема. Порівняння раціональних чисел.
Мета: ознайомити учнів з алгоритмом порівняння чисел за допомогою координатної прямої; домогтися засвоєння учнями правил порівняння чисел, їх застосування під час розв’язування різних завдань, створити на уроці атмосферу радості пізнання.
Тип уроку. Формування нових знань.
Хід уроку
І.   Організаційний момент.
1.  Гра «Пароль»
      Привітавшись, вчитель не пропонує сісти, а просить назвати (ланцюжком) важливе для попереднього матеріалу уроку слово-пароль (додатні числа, від’ємні числа, натуральні числа, цілі числа, раціональні числа, модуль числа, протилежні числа, координатна пряма, координатні точки).
2.  Повідомлення теми і мети уроку.
ІІ.  Актуалізація опорних знань
1.  Перевірка домашнього завдання: взаємо-перевірка (відповідь на моніторі комп’ютера).
 № 949:    15; - 15;  0;  0,7;  - 0,7.
 № 954:     а)   │- 1,7│ -│  - 0,9│  = 0,8;
                    б)   │10,2│ +│ - 3,8│ = 14;
                    в)   │ - 65│ × │ 0,8│ = 52;
                    г)     - 4,2│ :│ - 14│ = 0,3;
                    д)   │ - 2,5│ ×│ - 20│ = 50;
                    е)   │ - 1,05│ :│ 1,5 │= 0,7;
  № 956:    а) – 18;  б) – 90.
Підняти руку тим учням, у зошитах яких немає помилок.
2.  Фронтальне опитування: методичний прийом «Вірю – не вірю».
 1) Чи вірите ви, що будь-яке натуральне число є цілим?(Так).
 2) Чи вірите ви, що будь-яке раціональне число є цілим?(Ні).
 3) Чи вірите ви, що модуль від’ємного числа є те саме число?(Ні).
 4) Чи вірите ви, що протилежні числа мають рівні модулі?(Так).
ІІІ. Мотивація навчання.
      Записати дату, тему уроку.
1)     Які числа ми вже порівнювали раніше? Навести приклади. (Додатні).
2)     Чи порівнювали додатні числа з нулем?
5 і 0;  0 і 17,3.
3)     Порівняйте:
а)  3007 і 3025;
б)  4,1 і 4,0001;
в)  0,008 і 0,02.
       4)  Яка з точок на координатній прямій лежить правіше?
                А(-6);  В(-35);  С(-1,5);  Д(-17).
      а)   А (2) чи В(12);
      б)   Д(-3) чи С(0);
      в)   К(-10) чи М(-6);
     г)  Е(-8) чи F(7).
    Сьогодні нам допоможе порівнювати числа координатна пряма. Що таке координатна пряма?
І.  Сприйняття та усвідомлення алгоритму порівняння чисел за допомогою координатної прямої.
    А(3) лівіше В(4);
    Д(-4) лівіше С(-2);
    К(-1) лівіше А(3).
Температура вранці була -20С, а опівдні +30С.
      -2 < -6.
Увечері була -10С, а вночі -60С.
      -1 > -6.
Менше – лівіше,
Більше – правіше.
Порівняємо додатні і від’ємні числа з нулем.
Оскільки, додатні числа правіше, то вони завжди більші від нуля.
Оскільки, від’ємні числа лівіше, то вони менші від нуля.
Порівняємо від’ємні числа : -8 > -10 бо │-8│ < │-10│.
Із двох від’ємних чисел більше те, модуль якого менший.
2.  Методичний прийом «Втрачена інформація».
До нас з лісу прилетіла мудра сова і загубила інформацію, допоможіть їй хором, оскільки вдень вона глуха (Пропонується таблиця із совою, на якій закриті ключові слова теми).
.  Осмислення нового матеріалу
1.  Методичний прийом «Хто більше».
     Два учні (хто якнайшвидше і якнайбільше) записують нерівності за картинкою.
     Чи можна записати, хоча б одну рівність?
     Яке число найбільше?
     Яке число найменше?
2.  Методичний прийом «Знайди помилку»
     № 979 (усно) з підручника.
3.  Методичний прийом «Коментоване письмо»
     № 981  Учні пишуть і говорять.
     № 983.
І. Підсумок уроку ( Рефлексія)
-          З якою темою познайомились?
-          Чого навчились?
-          Хто сьогодні наймудріший?
Оголошення оцінок.
ІІ. Домашнє завдання.
      п 33, стор. 178 – 179 – вчити;
      виконати № 982 – рівень А,
                           № 994, 999 – рівень В.